• biuro@transport-auta-z-usa.pl
  • +48 502-29-89-80

W jaki sposób odbywa się transport pojazdu z USA do Polski?

Realizację zlecenia transportu pojazdu z USA do Europy, do Polski za pośrednictwem naszej firmy możemy podzielić na poniższe etapy:

  1. Etap – zebranie wszelkich informacji dotyczących, wskazanego przez Klienta miejsca odbioru pojazdu. Nasz spedytor, przed wysłaniem kierowcy do miejsca odbioru musi otrzymać dane kontaktowe osoby, która wyda pojazd, jak również nr VIN pojazdu, który ma zostać transportowany. Przed odbiorem, spedytor kontaktuje się z osobą wydającą pojazd, aby ustalić najdogodniejszy termin wydania pojazdu.
  2. Etap – kierowca odbiera pojazd, podejmuje zlecenie spedytora. Wraz z pojazdem powinien być wydany oryginalny dokument title, który jest niezbędny do nadania pojazdu do portu. Od tego momentu Państwa pojazd jest w drodze do naszej bazy kontenerowej, do New Jersey.
  3. Etap – pojazd dociera do celu. W bazie, w New Jersey zostaje rozładowany i dokładnie sfotografowany. Zdjęcia są przesyłane do Państwa drogą mailową. Pojazd czeka w zadaszonym magazynie na załadunek do kontenera, między czasie nasz człowiek weryfikuje niezbędne dokumenty do nadania pojazdu.
  4. Etap – pakowanie pojazdu do kontenera. Nasi doświadczeni pracownicy w sposób maksymalnie bezpieczny umieszczają pojazd w kontenerze. Po kilkukrotnym sprawdzeniu zapakowanej zawartości kontener zostaje zamknięty i zaplombowany. Zostanie otwarty dopiero w porcie docelowym, czyli w Rotterdamie lub Bremerhaven przez naszą agencję celną.
  5. Etap – Statek z naszym kontenerem płynie do niemieckiego portu w Bremerhaven lub holenderskiego portu Rotterdam od 10 do 14 dni, w zależności od pogody. Wpłynięcie statku do portu, na ogół zajmuje 2-4 dni robocze. W porcie kontenery zostają rozładowane ze statku, przetransportowane do naszych magazynów i tam dopiero rozładowana jest ich zawartość pod bacznym okiem naszego agenta celnego.
  6. Etap – odprawa celna. Na podstawie przesłanych przez Państwa pełnomocnictw nasza agencja celna dokonuje wszelkich czynności celnych. Po uregulowaniu zobowiązań finansowych związanych z procedurą importową Państwa pojazd zostaje zwolniony z magazynu. Wraz z pojazdem otrzymują Państwo komplet dokumentów świadczących o dokonaniu odprawy celnej, które są niezbędne w procesie rejestracji pojazdu w kraju. Pojazd z Niemiec lub Holandii mogą odebrać Państwo osobiście lub zlecić właściwym firmom spedycyjnym. Gdyby zaistniała taka potrzeba jesteśmy pomocni w organizacji transportu kołowego z Niemiec lub z Holandii do wskazanej przez Państwa miejscowości w Polsce.

Przywieziemy każdy pojazd bezpieczenie do Polski! Fracht morski już od $690!

Yandex.Metrica