• biuro@transport-auta-z-usa.pl
  • +48 502-29-89-80

W jaki sposób odbywa się transport pojazdu z USA do Polski?

Realizację zlecenia transportu pojazdu z USA do Europy, do Polski za pośrednictwem naszej firmy możemy podzielić na poniższe etapy:

  1. Etap – zebranie wszelkich informacji dotyczących, wskazanego przez Klienta miejsca odbioru pojazdu. Nasz spedytor, przed wysłaniem kierowcy do miejsca odbioru musi otrzymać dane kontaktowe osoby, która wyda pojazd, jak również nr VIN pojazdu, który ma zostać transportowany. Przed odbiorem, spedytor kontaktuje się z osobą wydającą pojazd, aby ustalić najdogodniejszy termin wydania pojazdu.
  2. Etap – kierowca odbiera pojazd, podejmuje zlecenie spedytora. Wraz z pojazdem powinien być wydany oryginalny dokument title, który jest niezbędny do nadania pojazdu do portu. Od tego momentu Państwa pojazd jest w drodze do naszej bazy kontenerowej w New Jersey.
  3. Etap – pojazd dociera do celu. W bazie, w New Jersey zostaje rozładowany i dokładnie sfotografowany. Zdjęcia są przesyłane do Państwa drogą mailową. Pojazd czeka w zadaszonym magazynie na miejsce w kontenerze.
  4. Etap – pakowanie pojazdu do kontenera. Nasi doświadczeni pracownicy w sposób maksymalnie bezpieczny umieszczają pojazd w kontenerze. Po kilkukrotnym sprawdzeniu zapakowanej zawartości kontener zostaje zamknięty i zaplombowany. Zostanie otwarty dopiero w Bremen przez naszego agenta celnego.
  5. Etap – Statek z naszym kontenerem płynie do niemieckiego portu w Bremerhaven od 10 do 14 dni, w zależności od pogody. Wpływa do portu od 2 do 3 dni. W porcie kontenery zostają rozładowane ze statku, przetransportowane do niemieckiego miasta Bremen i tam dopiero rozładowana jest ich zawartość pod bacznym okiem naszego agenta celnego.
  6. Etap – odprawa celna. Na podstawie przesłanych przez Państwa pełnomocnictw nasza agencja celna w Bremen dokonuje wszelkich czynności celnych. Po uregulowaniu zobowiązań finansowych związanych z procedurą importową Państwa pojazd zostaje zwolniony z Bremen. Wraz z pojazdem otrzymują Państwo komplet dokumentów świadczących o dokonaniu odprawy celnej, które są niezbędne w procesie rejestracji pojazdu w kraju. Pojazd z Niemiec mogą odebrać Państwo osobiście lub zlecić właściwym firmom spedycyjnym. Gdyby zaistniała taka potrzeba jesteśmy pomocni w organizacji transportu kołowego z Niemiec do wskazanej przez Państwa miejscowości w Polsce.

USA-AUTO-ONLINE 2.0

Przywieziemy każdy pojazd bezpiczenie do Polski! Fracht morski już od $750!

Yandex.Metrica